Dlaczego rolety ulegają uszkodzeniom?

Trudno wyobrazić sobie dom lub mieszkanie bez rolet, czy zasłon.

Coraz chętniej sięgamy jednak po te pierwsze, z racji ich trwałości oraz braku konieczności prania, czy częstego czyszczenia. Wiele osób decyduje się już na montaż rolet nie tylko wewnętrznych, ale i zewnętrznych, które pełnią także funkcję zabezpieczeń na okno. Niestety, czasami zdarza się, że roleta nie działa tak, jak powinna lub wręcz ulega uszkodzeniom, z nie do końca znanych nam przyczyn. Z jakiego powodu zatem dochodzi do awarii rolety? Gdzie można szukać usług naprawy rolet w Poznaniu?

Warunki atmosferyczne

Bardzo często na uszkodzenia rolet nie mamy wpływu, ponieważ powodują je zmienne warunki atmosferyczne. Mróz, nadmierne słońce, deszcz lub grad, czynniki te sprawiają, że rolety zewnętrzne mogą ulec zepsuciu. Najczęściej dochodzi do uszkodzeń mechanizmu lub pancerza. Długotrwałe nagrzanie zewnętrznej części, a następnie przymarznięcie jej przez zimę, może skutkować zesztywnieniem pancerza. Konieczna może wtedy okazać się pomoc fachowca. Możemy zdecydować się na naprawę rolet w Poznaniu, powierzając swój sprzęt wykwalifikowanemu personelowi.

Nieprawidłowe użytkowanie

Najczęściej dotyczy ono osób, które mają w swoich domach rolety wewnętrzne, gdyż to właśnie ten rodzaj jest do dziś najpopularniejszym rozwiązaniem w naszych domach. Zbyt mocne szarpanie sznurka, ciągnięcie go „na siłę”. Może doprowadzić do jego zerwania się. Bardzo często uszkodzeniom ulega wtedy pancerz rolety, który wskutek szarpania sznurka, nieprawidłowo się rozwija. Co istotne, złe użytkowanie bywa także częstą przyczyną uszkodzeń rolet zewnętrznych – ręcznych. Ciągnięcie sznurka pod złym kątem lub stawianie przedmiotów na linii prowadnic może również skutkować oberwaniem lub wyłamaniem. Będąc z okolic Poznania, naprawę rolet możemy załatwić sobie praktycznie „od ręki”. Jest to spore ułatwienie, jeśli zależy nam na szybkim załatwieniu sprawy.

Naprawa rolet – Poznań

Bardzo często do uszkodzeń rolety dochodzi także wskutek złego montażu. Nieprawidłowe zamontowanie jakiegoś elementu lub wręcz jego pominięcie, może przyczynić się do konieczności wezwania fachowców. Najczęściej do wyłamań, a nawet zerwań elementów dochodzi, gdy zapomni się zamontować aretek na pancerzu rolety, które pozwalają na jej prawidłowy ruch. Chcąc zdecydować się na szybką i skuteczną naprawę rolet w Poznaniu, warto zgłosić się zatem do profesjonalistów z Domarant.

Dodaj komentarz