Dębowe schody jako istotna część naszego wnętrza

Dąb to jeden z powszechniej wykorzystywanych w naszym kraju surowców do wykonywania drewnianych schodów wewnętrznych. Wielu specjalistów mimo ich klasycznego charakteru silnie docenia nadal nietuzinkową trwałość i estetykę drewnianego wykończenia wnętrz. Drewno, które wykorzystuje się jako trepy dębowe wytwarzane jest w seryjnej produkcji, w wielkości według odpowiedniego standardu. W związku z tym w przypadku niektórych z nich można obłożyć nimi stopnie schodów od razu bez dodatkowej obróbki, a inne trzeba dociąć do pożądanego rozmiaru.

Dlaczego warto wybrać trepy bukowe produkowane seryjnie?

Seryjna produkcja trepów bukowych sprawia, że wytwarza się je z suszonego, litego drewna dębowego lub w drugiej opcji z klejonych elementów. Sprawia to, że są to elementy wysokiej jakości o dużej trwałości. Drewno do ich przygotowania suszone jest w wysokiej temperaturze, co sprawia, że uzyskują optymalny poziom wilgotności, co maksymalnie podwyższa wytrzymałość drewnianych elementów. Takie deski z dębu przez cały czas ich użytkowania w naszych domach są odporne na wszelkie odkształcenia i zachowują swoje pierwotne wymiary. Odpowiednia wstępna obróbka wykorzystywanego drewna sprawia, że nie występują w nim żadne bakterie oraz grzyby, co oznacza, że nie musimy specjalnie używać chemicznych substancji konserwujących.

Idealne na różne rodzaje schodów

Deski dębowe można z powodzeniem wykorzystać niemal na każdym rodzaju schodów. Standardy przewidują kilka rozmiarów gotowych trepów, co sprawia, że przy klasycznych schodach zwykle wystarczy je dokleić, jeśli jednak mamy schody kręte, to większe stopnie mogą wymagać odpowiedniego docinania z większych desek. Jednocześnie dąb świetnie prezentuje się również na schodach ażurowych, na których przy zastosowaniu odpowiedniej grubości desek uzyskujemy oczekiwany efekt pogrubienia i wzmocnienia całej konstrukcji. W związku z tym niezależnie od tego jakie mamy schody, jeśli podoba nam się dębowa aranżacja to możemy ją z powodzeniem wykonać.

Dodaj komentarz