Cegły do salonu – jak urządzić loft w mieszkaniu

Styl loftowy szturmem podbił serca Polaków kilkanaście lat temu. Czerwone cegły dekoracyjne vintage stały się hitem, podobnie jak pozostałe surowe materiały i minimalistyczna aranżacja tego typu wnętrz. Czy możliwe jest w ogóle przeniesienie tego stylu do mieszkań w typowych blokach? Oczywiście, że tak. Poniżej prezentujemy kilka wskazówek, jak płytki vintage pomogą wydobyć w blokowym “M” właśnie taki charakter.

A zaczęło się w Łodzi

Wszystko zaczęło się w Łodzi, gdzie deweloper wykupił stare fabryki i przerobił je na apartamenty. Wzorem mody zza oceanu (głównie ze Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej) postawił na innowacyjną na naszym rynku aranżację w stylu profabrykanckim.

Takie projekty, jako coś zupełnie nowego, trafiły na podatny grunt i szybko zdobyły serca naszych rodaków. Zachwycał każdy element – od cegły do salonu, przez wysokie sufity, beton, aż po drewniane wykończenie. Wszystkie te elementy przyciągały surowością, minimalizmem, a jednocześnie elegancją ukrytą w tej prostocie.

Jak cegły do pokoju zastosować w mieszkaniu, żeby taki sam efekt uzyskać w małym pomieszczeniu?

Oto kilka rad.

Zaczynamy.

Cegła dekoracyjna vintage – stosuj subtelnie

Przede wszystkim należy pamiętać, że mieszkanie w bloku ma pewne ograniczenia. Na pewno nie będziemy mieć możliwości stworzenia wysokiego pomieszczenia, co jest charakterystyczne dla stylu loftowego. To powoduje konieczność modyfikacji pozostałych elementów aranżacji.

Po pierwsze, otwórz przestrzeń, jeśli pozwalają na to warunki techniczne (ściana pomiędzy kuchnią, a pokojem nie jest nośna). To powiększy przestrzeń, której wystrój możesz połączyć.

Elementem łączącym styl będzie właśnie cegła dekoracyjna vintage. Lepiej jednak użyj jej jako dekorację, a nie na całych powierzchniach. Płytki vintage dobrze będą wyglądać na ścianie za sofą. Te same płytki do pokoju zastosuj jednocześnie w kuchni na jednej ścianie. Bardzo dobrze będą wyglądały pomiędzy blatem roboczym, a szafkami wiszącymi. Ten sam element w pomieszczeniach wizualnie połączy je w spójną całość.

Surowość wykończenia

Jednak styl loftowy to nie tylko cegła dekoracyjna vintage, ale też meble i dodatki. Tutaj pamiętaj o minimalizmie. Jeśli wolisz zimne aranżacje, to cegła do salonu pięknie będzie wyglądać w towarzystwie betonu lub płytek imitujących beton. Do tego dobierz meble w prostych formach i surowych odcieniach szarości, a w dodatkach postaw na metal w kolorze aluminium lub jeszcze lepiej czarnym.

Dodaj komentarz