Biel, światło i naturalne materiały, czyli jak urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim

Jasne i dobrze oświetlone wnętrza, minimalizm to cechy charakterystyczne wnętrz w stylu skandynawskim. Podpowiadamy, co jeszcze można zrobić, aby urządzić piękne mieszkanie w takim stylu- jakie materiały wybrać i które barwy będą najlepsze.

Styl skandynawski to wręcz idealny pomysł na urządzenie niewielkich mieszkań. Nie od dziś wiadomo, że dużo światła, jasne barwy i minimalizm potrafią optycznie powiększyć pomieszczenie. Z tego względu coraz częściej możemy spotkać tego rodzaju aranżacje w polskich domach. W mieszkaniach urządzonych po skandynawsku króluje przede wszystkim biel i szarość. Cenione są naturalne materiały, takie jak chociażby drewno. Podłoga i meble są wykonane z jasnych jego odmian bądź pomalowane na biało. Malując ściany, możemy zestawić delikatne barwy z mocniejszym akcentem w kolorze brązu lub granatu, dzięki temu nasze wnętrza nie będą ciekawsze.

Mówiąc o mieszkaniu w stylu skandynawskim, nie można zapomnieć o odpowiednim oświetleniu i dodatkach, wykonanych z naturalnych materiałów. Bawełniane poduszki i narzuty z wełny będą mile widzianą ozdobą salonu czy sypialni. Wybierając dekoracje możemy pozwolić sobie na bardziej nasycone, kontrastowe kolory. W przypadku oświetlenia,najlepiej postawić na szklane lub metalowe, minimalistyczne oprawy. Aby nasze wnętrza były jeszcze lepiej oświetlone, zrezygnujmy z zasłon bądź firanek na rzecz rolet. Powinny być wykonane z lekkich materiałów, co dodatkowo optycznie powiększy wnętrze.

Urządzając mieszkanie w stylu skandynawskim, warto pamiętać, aby z umiarem stosować poszczególne motywy. Biel powinna być dominująca, jednak wskazane jest wykorzystanie również innych kolorów. Pamiętajmy też, że skandynawskie kolory, to kolory zimne. Aby ocieplić mieszkanie stosujemy wspomniane dodatki z naturalnych materiałów- to dodatki mają za zadanie ocielić nasze wnętrze i nadać mu domowy, przytulny charakter.

Jeśli decydujemy się na mieszkanie urządzone w takim stylu, poszukajmy inspiracji w katalogach i internecie. Prawdziwą inspiracją będą prawdziwe, skandynawskie domy, które od lat urządzane są w ten sposób.

Dodaj komentarz