Aranżacja przestrzeni biurowej – na co zwrócić uwagę?

Nowocześnie urządzone biura przyciągają nowych pracowników i budują zaufanie u potencjalnych oraz obecnych klientów.

Aranżacja przestrzeni biurowej kiedyś być może była sprawą drugorzędną, obecnie jednak jest jednym z elementarnych składowych wizerunku Twojej firmy, z którego nie warto rezygnować. Wierzymy, że nie jest Ci on obojętny, ale też wiemy, że nie każdy musi mieć zmysł dekoratora wnętrz. Biuro to przestrzeń, w którym ludzie spędzają znaczną część swojego dnia, warto więc, by czas mijał im w nim przyjemnie i komfortowo. Jeśli nie masz kompletnie żadnej koncepcji ani nawet nie wiesz, od czego zacząć, zapoznaj się z poniższą listą najważniejszych rzeczy, na które w pierwszej kolejności powinieneś zwrócić uwagę.

Kolor pomieszczenia

Ściany w biurze nie powinny mieć intensywnego i agresywnego koloru, co jest szczególnie istotne, jeśli Twoi pracownicy wykonują pracę kreatywną – tego typu barwy na pewno nie pozwolą im się skupić. Nie oznacza to, że musisz całkowicie rezygnować z kolorów. Te bardziej intensywne mogą świetnie sprawdzić się na korytarzu lub w recepcji, a delikatniejsze odcienie kolorów z powodzeniem mogą zastąpić klasyczną biel w pomieszczeniach biurowych.

Wygodne krzesła i biurka

Na krzesłach i biurkach nie ma co oszczędzać – w końcu chodzi o zdrowie Twoich pracowników. Długie godziny przy komputerze potrafią dać w kość, prowadząc do przewlekłego zmęczenia i dotkliwych bólów pleców. Pracownik, który czuje się w ten sposób z pewnością będzie mniej efektywny i zadowolony ze swojej pracy. Postaw więc na wygodne krzesła i biurka, dzięki którym postawa Twojego pracownika przy pracy będzie dla niego jak najbardziej komfortowa. Zadbaj też, by estetycznie pasowały do wnętrza całego pomieszczenia.

Dodatki

Gołe ściany nie wyglądają zbyt estetycznie, a poza tym sprawiają, że przestrzeń wydaje się nam chłodna i nieprzyjemna. Jeśli nie chcesz skazywać swoich pracowników na takie odczucia, zainwestuj w niedrogie, ale kolorowe obrazy. Kosztują grosze, a uwierz, że zrobią Twoim pracownikom różnicę. Dobrym pomysłem na ocieplenia biura są również kwiaty, pamiętaj jednak, by nie były to szczególnie wymagające odmiany – podczas pracy raczej mało kto pamięta o bardzo regularnym podlewaniu.

Wiesz już wszystko, ale kompletnie tego nie czujesz albo po prostu nie masz czasu? Doskonale to rozumiemy. Z myślą, o takich jak Ty, powstała właśnie firma Lafhome. Jedną z naszych usług jest właśnie aranżacja przestrzeni biurowych. Poznań to miejsce, w którym zlokalizowana jest nasza firma, ale oczywiście świadczymy usługi w całym powiecie i nie tylko. Proponujemy kompleksowy zestaw usług, w ramach których wchodzi również pomoc w wymyśleniu jak najbardziej estetycznej i funkcjonalnej aranżacji. Jeśli więc jesteś już zdecydowany na wprowadzenie innowacji do Twojego biura albo dopiero będziesz je urządzał, koniecznie skontaktuj się z nami i zaufaj naszym doświadczonym pracownikom!

Dodaj komentarz